Всього три кроки – і нова країна готова!
- Бібліограф
- Apr 23, 2021
- 3 min read
Напевно, кожен з батьків хоче, аби його дитина виросла самостійною й самодостатньою особистістю. Втім, коли малюк дорослішає і починає «показувати характер», прагне бути самостійним та незалежним, іноді батькам це завдає клопотів. Не варто сварити чадо за його витівки, краще спрямуйте його енергію в потрібне русло. Наприклад, запропонуйте йому… заснувати власну країну – звісно, в межах вашої оселі.

А допоможе вам у цьому посібник «Як створити власну країну», який бібліотека отримала за Програмою поповнення бібліотечних фондів від Українського інституту книги. Над виданням спільно працювали канадська письменниця й редакторка, авторка більше десятка науково-популярних книг для дітей Валері Ваєтт та художниця Фред Рікс, роботи якої прикрашали сторінки часописів «Нью-Йорк Таймс», «Інфовік» і «Сайнтіфік Амерікен».
Майже 100% планети належать тій чи тій країні, але якщо гарненько пошукати, все ж можна знайти вільний клаптик. Це може бути килимок у ванній кімнаті, зручне крісло чи квітуче підвіконня. А може бути навіть ціла кімната. Отож з територією, яку ви готові віддати під керівництво дитини, визначилися. Що далі?
Найперше потрібно окреслити національну ідентичність. Як це зробити, ви дізнаєтеся трішки пізніше. На другому етапі необхідно створити уряд та ухвалити закони – без цього новостворена країна швидко перетвориться у безладне й некероване казна-що. Насамкінець потрібно зайнятися дипломатією та встановити дружні відносини із сусідами, адже вони будуть допомагати вам розв’язувати глобальні проблеми сучасного світу, як-от: бідність, забруднення довкілля, військові конфлікти тощо.
Отже, перший крок: окреслюємо свою ідентичність і робимо так, щоб світ дізнався про існування нашої країни.
Даємо назву
Тут немає конкретних правил чи обмежень. Назва країни може описувати пейзаж місцевості чи певний колір, який асоціюється з територією; вказувати на її місцерозташування чи форму правління. Ви вже обрали назву, але ще сумніваєтеся в її милозвучності, не хвилюйтеся – у майбутньому назву можна змінити (як це зробили Шрі-Ланка, Іран чи Буркіна-Фасо). А якщо вам складно придумати «ім’я» вашій країні, можете скористатися цією підказкою з книжки.

Заселяємо країну
Ваша країна не обов’язково повинна мати численне населення, особливо, якщо вона доволі невелика. Але хоча б кілька громадян у неї мають бути, адже без них ваша країна так і залишиться килимком, підвіконням чи звичайною кімнатою. Ви можете запросити до своєї країни родичів і друзів, а якщо вони не погодяться, доведеться вдаватися до більш радикальних методів. Детальніше про них ви прочитаєте у книзі. А поки що можна підготувати паспорти для майбутніх громадян. Що має включати цей надважливий документ, дивіться у підказці.

Створюємо прапор і обираємо гасло
Щоб прапор вашої країни дорівнявся світовим знаменам, спробуйте взяти за зразок стяги вже існуючих держав і творчо їх доопрацювати. Додайте креативну деталь, наприклад, зображення улюбленої іграшки чи квітки, домашньої тварини або навіть страви, яку обожнюєте ласувати.
До вибору гасла потрібно підійти більш відповідально, адже воно демонструє всьому світові, що саме є найважливішим для вашої країни. У більшості існуючих держав за гасло правлять три короткі слова, які стисло виражають мрії та сподівання народу.

Складаємо гімн
Ви любите співати, пишете вірші чи граєте на якомусь музичному інструменті – для вас скласти гімн буде простіше простого. Але якщо природа обділила вас музичними здібностями, все одно не засмучуйтеся. Бо ж ви можете «запозичити» національний гімн якоїсь дрібної й безпорадної країни, у якої немає армії, щоб з вами воювати через це. А якщо серйозно, то у разі труднощів ви завжди можете звернутися до цієї підказки.

Ось ви й виконали перший крок на шляху до створення власної держави. Далі буде трішки складніше, але не хвилюйтеся – завдяки книзі Валері Ваєтт у вас все вийде!
Comments